9 Ekim 2014 Perşembe

Instagram’da Retweet Nasıl Yapılır?


Instagram’da retweet nasıl yapılır sorusu instagram tutkunları için popüler bir soru. Günümüzde birçok kişinin en az bir sosyal medya hesabı mevcuttur. Bunlardan en yaygın kullanılanları Twitter, Facebook, İnstagram, Pinterest hesaplarıdır. Teknoloji o kadar çok hızlı gelişiyor ki buna bağlı olarak da bu hesap yöneticileri farklı arayışlar içerisinde oluyor. Facebook kurulduğunda amaç sadece arkadaşlarını bulmak ve arkadaş edinmekti. Ama şimdi Facebook pazarlamanın, reklam sektörünün, modanın, habercilik sektörünün vb. sektörlerin çok yaygın kullandığı bir kanaldır keza twitterda aynı durumdadır. Hal böyle olunca kullanıcılar hep bir arayış yenilik içerisinde oluyorlar.

Hepimiz Twitter hesaplarımızdan beğendiğimiz bir paylaşımı retweet yapmışız ya da Facebook hesaplarımızdan paylaş sekmesini birçok kez kullanmışızdır. Yani bir kullanıcının fotoğraf ya da videosunu kendi hesabınızda paylaşma özelliği. Bir nevi kopyala yapıştırın kısa yolu gibi düşünebiliriz bunu. Aynı durum Instagram hesaplarımız içinde geçerlidir ama küçük bir farkla. Twitter retweet, Facebook paylaş özelliği ile bunu resmi hesap üzerinden sağlamakta ama Instagramda henüz bir kullanıcının fotoğraf ya da videosunu kendi hesabınızda paylaşma gibi bir özelliği resmi olarak bulunmuyor. Instagram uygulama geliştiricileri tarafından çeşitli uygulamalar geliştirilmiş ve bu uygulama ile Instagram’da takip edilen kişilerin paylaşımlarını kendi profilinizde paylaşma imkanı sunmuşlardır.

Repost Nasıl Yapılır?

Birçok sosyal medya uzmanı tarafından bilinen ve hali hazırda kullanılan farklı repost uygulamaları mevcuttur. Repost Instagram sosyal ağında kullanılan başkasına ait fotoğraf ve videolarının kendi sayfamızda paylaşılmasıdır. Bu Facebook’ta paylaş, Twitter’da retweet özelliği ile aynıdır. Bu sosyal ağların kendi özelliği olmasına rağmen İnstagramda bir uygulama yani PhotoRepost aracılığıyla gerçekleştirilmektedir.

Repost işlemi 3 şekilde gerçekleştirilmektedir. Bunlar ücretsiz uygulamalardır, ücretli olan uygulamalarda mevcuttur ama genel olarak sosyal medya uzmanı kişiler tarafından en yaygın olarak kullanılan ve tavsiye edilen uygulamalar aşağıdaki gibidir:

1-) InstaRepost: Paylaşmak istediğiniz gönderileri InstaRepost ile paylaşabiliyorsunuz. Paylaşım sırasında ilk paylaşım yapanın kullanıcı adını da filigran olarak ekleyebiliyor ya da fotoğrafın ilk halini de paylaşabiliyorsunuz. Hem Android hem de iOS için ücretsiz olarak sunulmaktadır.

2-) Repost for Instagram: InstaRepost uygulamasından farkı yok aslında sadece paylaşımı daha basit. Hem Android hem de iOS için ücretsiz olarak marketlerden indirebilirsiniz.

3-) RepostWhiz: RepostWhiz uygulaması ile hem fotoğraf hem de videolar repost edilebilmekte. Diğer uygulamalara göre daha fazla özelliğe sahiptir. Android ve iOS marketten ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Uygulamaları ücretsiz bir şekilde indirerek İnstagram kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapmanız gerekmektedir. Sonrasında paylaşımlarımızı yapabiliriz tabi ki belirli kurallar içerisinde.


5 yorum:

 1. Hoşgeldiniz Instagram 1000 Türk takipçi satın alarak etkileşiminize etkileşim katın hesabınızı büyütün ve instagram ‘da yerinizi sağlamlaştırın.

  Neden bu paketi satın almalıyım ?
  Bir anda 1000 takipçiye sahip olacaksınız!
  Hepsi aktif ve Türk takipçilerdir!
  Takipçi satın alarak uğraşmak zorunda kalmazsınız.
  Takipçiler bayan ağırlıklıdır.

  İnstagram Takipçi Satın Al

  YanıtlaSil
 2. Instagram’da Fotoğraf veya Video Silme – Nasıl Yapılır?
  https://www.dogushan.com/instagramda-fotograf-veya-video-silme-nasil-yapilir/
  Yaz aylarında yapılan tatiller, özel doğum günleri, düğünler, sünnet organizasyonları ya da tüketilen yemekler gibi çeşitli anların büyük kitlelere ulaştırılması için yaygın olarak kullanılan Instagram, her geçen gün kitle sayısını artırmaktadır. Fotoğrafların paylaşılması için en tanınmış platform olan Instagram’da aynı zamanda video paylaşımları yapmakta mümkün olmaktadır. Ancak paylaşılmış olan fotoğraf ya da videolar, daha sonra profillerden kaldırılmak istenebilmektedir. Bu durumda fotoğraf veya video silme hakkında bilgi almak isteyen kullanıcılar, doğru anlatımlardan yararlanarak sorunlarını halledebilmektedir. Bilgisayar ya da mobil cihaz üzerinden çok kolay işlemler ile gerçekleştirebilecek olduğunuz yöntemler, farklı cihazlar üzerinde de aynı adımlar ile yapılmaktadır.

  YanıtlaSil